Alternatívna medicína - Špecializovaná poradňa Bratislava, Košice a iné mestá

V našej špecializovanej poradni bioenergetického poľa, liečivých rastlín a výživy vám poradíme, ako obnovíte vitalitu a energiu a tým aj zdravie.

 

Zamysleli ste sa nad tým, akým štýlom života žijeme?
Alternatívna medicína učí, ako svojim životným štýlom významne ovplyvňujeme choroby. 
 

Alternatívna medicína učí, že to ako žijeme - aké prežívame emócie, aké máme postoje k sebe, čo jeme a či cvičíme, ovplyvňuje až 90 % nášho zdravia. Väčšina zdravotných problémov je spojená s našim nezdravým životným štýlom. Ak je náš spôsob života nevyrovnaný, necítime sa dobre a často ochorieme.

 

Prírodná liečba to sú liečivé rastliny z prírody

Tie svojimi účinkami dokážu obnoviť narušenú rovnováhu v našom bioenergetickom poli a nielen to. Celkovým posilňujúcim pôsobením ovplyvňujú dobrú kondíciu - fyzickú í psychickú. Mnohé liečivé rastliny obsahujú prírodné formy vitamínov, flavonoidy, triesloviny, saponíny, alkaloidy, organické kyseliny, minerály a ďalšie prospešné účinné prírodné zložky posilňujúce organizmus.  Liečivé rastliny sa pestovali v kláštorných záhradách už v 16. storočí.

 
Alternatívna medicína 1
Alternatívna medicína 2
 

Chcete byť zdraví, výkonní a odpočinutí?
Nemusí to byť iba vaše prianie. Ak o takomto ideálnom obraze pochybujeme, tak vezmime život do vlastných rúk. Liečivé rastliny by mali byť súčasť našej zdravej výživy. Tak, ako to bolo u našich starých mám. Môže to byť voňavé korenie, bylinný čaj, bylinný extrakt, tinktúra, či balzam, bylinný kúpeľ, bylinné klíčky, semená rastlín, orechy, čerstvý zeleninový šalát v bio kvalite... Nezabúdajme, že prevencia nie je iba náhodné pitie bylinných čajov. Bylinný čaj má vždy liečivé účinky a mali by sme ho preto používať cielene a v optimálnej, čiže liečivej dávke. Ako funguje prírodná liečba, fytoterapia, by sme mali vždy poradiť so špecialistom.

 

V našej Špecializovanej poradni

vám podľa odbornej analýzy vášho bioenergetického poľa odporúčame iba osvedčené receptúry liečivých rastlín s vedecky stanoveným zložením, ktoré sú u nás dostupné (sú v liekopise). Vedeckému odbornému štúdiu biochemických účinkov prírodnej liečby liečivými rastlinami sa venujem viac ako 28 rokov. Napísal som viac ako 350 odborných a popularizačných článkov v tejto oblasti. Odborne vám poradím, aká kombinácia liečivých rastlín je pre vás vhodná, ako dlho ju máte užívať a v akej dávke.

 

Bioenergetické pole (auru) a čakry ovplyvňujeme emóciami a našimi životnými postojmi k sebe

Prírodná medicína popisuje, že liečivé rastliny sú síce dobrými pomocníkmi, nemôžu však odstrániť niektoré príčiny choroby, ktoré viaznu hlboko v nás, často iba v našej hlave. Žiadna liečivá rastlina nemôže pomôcť trvalo, pokiaľ nás dusí závisť, nenávisť, hnev, žiarlivosť, sebaľutosť, strach... Ak je chorá duša, ochorie i telo.

Podľa alternatívnej medicíny liečenie nemôže existovať bez duševnej pohody a vnútorného pocitu šťastia, ktorý prežívame. Negatívne emócie, ktoré často živíme - podráždenosť, zlosť, zášť, závisť, stiesnenosť, pocit menejcennosti a stres sa fyzicky prejavia ako kŕčovitosť, odpor a napätie. A ako vieme, každé napätie zaťažuje náš nervový systém.

Alternatívna medicína 3
Alternatívna medicína 4

 

Cesta k dobrému zdraviu a spokojnosti začína často iba v našej hlave

Často zvykneme obviňovať za naše emócie, pocity a postoje, ktoré prežívame niekoho iného. Problém je ale často v nás. To, čo vnímame na iných ako problém, si však vyrábame sami a to dobrovoľne. Pre rovnováhu v našom bioenergetickom poli, pre udržanie zdravia a pohody je najdôležitejšie, aké prežívame životné postoje voči sebe a svojmu životu.

Často sú to obavy, strach, hnev, nespokojnosť, nízka sebaúcta, ľútosť, pocit viny, pocit zbytočnosti, zatrpknutosť, znechutenie, pocit neslobody... Takéto emócie sú podľa alternatívnej medicíny základná príčina zablokovania čakier.

 

Určujeme si tým, ako sa iní budú správať voči nám. Postoj k sebe meníme podľa toho, ako sa vyvíjame a aké máme skúsenosti. Na pozitívne myšlienky a prejavy reagujeme dobrým zdravím a príjemnými pocitmi. 
Na negatívne myšlienky bolesťou a napätím. Alternatívna medicína popisuje, že takýmto deformovaným pocitom narúšame harmóniu psychiky a celkové naše vyžarovanie bioenergetického poľa.

Naopak, bioenergetické pole zdravého človeka žiari ostro a pravidelne. Záleží iba na nás, akú príjmeme zodpovednosť za svoj život. A ako sa vyprostíme z naučených, často negatívnych vzorcov z minulosti.

 

Ako emócie ovplyvňujú naše zdravie?
V našom živote je dôležité, aby sme dosiahli vzájomnú harmóniu duše a tela.

Prírodná medicína vysvetľuje vplyv našich zážitkov na naše telo. Podľa toho, čo a ako to prežívame sa chová aj naše telo (psychosomatika). Potom sme zdraví alebo môžeme ochorieť.  Poznáme to, keď si povieme - veľa som si toho naložila, nemôžem slobodne dýchať, porazí ma z toho, lezie mi to na nervy... Za naše emócie, ktoré prežívame môže náš spôsob života. To ako vnímame naše životné situácie. Niekedy zažijeme natoľko bolestnú situáciu, že ju v sebe až potlačíme. A tvárime sa, že neexistuje. Lenže ona nikam neodišla. Je v našom podvedomí a občas sa pripomína. Potom sme prekvapení, prečo sme chorí.  Možno sa vám už stalo, že ste v určitej situácii reagovali neprimerane a sami ste sa potom čudovali, ako je to možné. To sa iba na povrch tlačia naše nevysporiadané emočné situácie z minulosti.

 

Podľa alternatívnej medicíny je dôsledkom toho naša psychická a emocionálna nevyrovnanosť. Na ktorú telo reaguje bolestivými a viditeľnými príznakmi, často v podobe choroby. Náš organizmus je potom na dlhší čas vyvedený z energetickej rovnováhy. Potom trvá viac rokov, často, že by sme niečo tušili, že na základe negatívnych návykov choroba prepukne. Podľa alternatívnej medicíny nás choroby upozorňujú, že máme zmeniť postoje k svojmu životu, emócie, ktoré živíme a samozrejme myslenie.

 

Prečo rovnaká situácia vyvoláva rôzne emócie?

Prežívame obdobné situácie, a aj tak máme rôzne choroby. Prečo? Za všetkým je náš spôsob vnímania, ktorý sme sa naučili. Nič iné nepoznáme. Preto reagujeme rovnakými emóciami, ako reagovali naši rodičia alebo blízki. A tak jeden reaguje zlosťou, druhý strachom, tretí bojuje, štvrtý ľutuje a ďalší sa začne obviňovať. Potrebujeme hlbšie porozumieť svojmu telu a zavčas rozpoznať svoje chybné návyky, negatívne vzorce z minulosti, postoje a emócie.

 

Zosnímame  a vyhodnotíme vaše bioenergetické pole a čakry, poradíme vám, aká fytoterapia a výživové opatrenia sú pre vás vhodné.
Objednajte sa 
mailom alebo zavolajte na tel: 0948 12 10 63